Zdobyć nieśmiertelność czekaniem mogła tylko Penelopa. (Jerzy Drobnik)

Egzamin First

rok szkolny 2013/14

W naszej szkole możesz otrzymać CERTYFIKAT EGZAMINU FIRST!

Od tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przygotowują się do egzaminu First w trakcie zajęć z języka angielskiego.
Nauczyciele języka angielskiego wprowadzili modyfikację programu nauczania języka angielskiego dotyczącą poszerzenia materiału w celu umożliwienia uczniom przystąpienia do egzaminu Cambridge English First. Głównym celem tego innowacyjnego programu - zatwierdzonego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie - jest podniesienie efektywności zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu języka angielskiego, rozbudzanie motywacji do nauki języka obcego i wiary w swoje umiejętności.

Egzamin First:

• jest jednym z najbardziej popularnych egzaminów z języka angielskiego na świecie na poziomie średniozaawansowanym.
  • jest uznawany przez MEN jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.
  • jest szeroko uznawany w handlu i w przemyśle na całym świecie.
  • spełnia wymagania językowe stawiane przez wiele anglojęzycznych uniwersytetów i instytucji edukacyjnych przy rekrutacji studentów.
  • certyfikat First jest ważny bezterminowo.

lincoln256W roku szkolnym 2012/13 rozpoczęliśmy współpracę z p. Aleksandrą Kuhn, konsultantką i przedstawicielką firmy Cambridge English, która przedstawiła naszym uczniom szczegółowe zasady zdawania tego egzaminu i wymagania stawiane zdającym go uczniom.
W tym roku rozpoczęliśmy również współpracę z autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English – Lincoln w Krakowie. Jego przedstawiciel zorganizował szkolenie dla naszych nauczycieli języka angielskiego dotyczące szczegółów zdawania First’a w naszej szkole.
EGZAMIN FIRST odbędzie się w naszej szkole w czerwcu.
Mogą do niego przystąpić wszyscy chętni.

W dniu 23 stycznia 2014 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pana Pawła Ochala, przedstawiciela i egzaminatora autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English-Lincoln w Krakowie, przygotowujących do państwowego egzaminu First. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne, oraz poznać typowe zadania egzaminacyjne.

[ Galeria ]

Przypominamy, że egzamin First odbędzie się w naszej szkole 13 i 14 czerwca 2014 roku. Mogą do niego przystąpić wszyscy chętni. Termin zgłoszeń upływa 31 marca. Chętnych prosimy o zgłoszenia do p. Marty Sosińskiej.

W dniu 14 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się egzamin z języka angielskiego zwany potocznie FCE - czyli Egzamin Cambridge English: First. Egzamin przeprowadzili przedstawiciele Centrum Egzaminacyjnego Lincoln z Krakowa. Do egzaminu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły (z klas I i II). Egzamin był nadzorowany osobiście przez przedstawicielkę Cambridge English Language Assessment, działającym przy Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii. Kontrola wypadła wzorcowo.
Wyniki egzaminu będą podane 25 lipca 2014 roku.

podziekowania

Fundacja Edukacyjna 'Perspektywy' potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł 'Srebrnej Szkoły 2014'.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

12 IX - 15, 15 IX - ?

PODRĘCZNIKI 2014/15

ewd124