Dążenie ważniejsze jest niż osiągnięcie, bo jest ruchem, podczas gdy osiągnięcie to stagnacja. (Stefan Kisielewski)

NetSTUDENT


PODRĘCZNIKI 2017/2018

Podręczniki


I LO Olkusz - Facebook lo1olkusz

Plan lekcji, dzwonki
Zastępstwa
Kalendarz
Kontakt z nauczycielami
Spotkania z rodzicami
Oferta ubezpieczenia


 logo96
SU - I LO Olkusz - Facebook su-lo1olkusz


Biblioteka szkolna


Jubileusz 100-lecia
Jubileusz 95-lecia


SPOTKANIA Z...
Absolwenci
Goście


EuroWeek - Szkoła Liderów
Stypendium w Wiedniu
"Projekt z klasą"
Proces Boloński
"KinoSzkoła"
Noc filmowa
"Małopolska - moje..."
"Zachować dla ... pokoleń"
Festiwal Nauki
Wykłady z matematyki
Pierwsza pomoc


"Najlepszy Absolwent"


UROCZYSTOŚCI/IMPREZY
Rajdy integracyjne
Dzień Chłopaka
Ślubowanie klas I
Roczn. zawieszenia Krzyża
Juwenalia
Święto Niepodległości
Szkolne Mikołajki
Szkolna Wigilia
Koncerty
Pierwszy Dzień Wiosny
Imprezy lokalne


Szkolna scena teatralna


AKTUALNOŚCI SPORTOWE
Piłka ręczna dz (26 V)
Piłka ręczna dz (23 III)
Koszykówka dz (17-18 III)
Piłka ręczna dz (6 III)
Koszykówka chł (12 II)
Pływanie (6 II)
Siatkówka dz (5 II)
Siatkówka chł (5 II)
Pływanie (22 I)
Tenis stołowy (19 I)
Koszykówka chł (10 XII)
Koszykówka dz (8 XII)
Tenis stołowy (4 XII)
Siatkówka chł (25 XI)
Siatkówka dz (19 XI)
Grupy taneczne


PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Nasza prezydencja w UE
Dzień przedsiębiorczości
Edukacja prawna


SPACER PO SZKOLE
Podziemia
Parter
I piętro
II piętro


PROFILAKTYKA
Zdrowy tryb życia
Profilaktyka raka piersi
Dzień rzucania palenia
Światowy Dzień AIDS
Światowy Dzień Zdrowia
Świat. Dzień bez Tytoniu
Świat. Dz. Walki z Rakiem
Świat. .. Walki z Otyłością
No promil - No problem
Anoreksja, bulimia, ...
Profilaktyka uzależnień -
Ratownicy marzeń

Dzień Bezp. Internetu


WOLONTARIAT
Warsztaty Ter. Zajęciowej
Stowarzyszenie OSAK
Świetlica im. JP2
Dom Pomocy Społecznej
Adopcja Miłości
SWM "Młodzi Światu"
Szlachetna Paczka
Good Deeds Day Polska
Klub Wolontariuszy
Stow. Res Sacra Miser
Świąteczna zbiórka żywności
Targi Wolontariatu
Akcja "Zakrętki"
"Barwy Wolontariatu"
Małop. Dni Osób Niepełnosprawnych
Wyprawa PO MOC
Koncert charytatywny
Ośrodek Pomocy Społecznej


WYCIECZKI
Krajowe
Zagraniczne


PRASA SZKOLNA
Ekspress Kazika
Raptularz


PRACE UCZNIÓW
Strony WWW
Prace plastyczne
Rysunki na tablicy

Nasz dostawca internetu

interkonekt

Nagrody

Nagrody Starosty Powiatu Olkuskiego

Nagrody Starosty przyznawane są co roku uczniom szkół ponadpodstawowych za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe.


28 III 2014

Nagrody Starosty dla uzdolnionej młodzieży wręczono w piątek 28 marca 2014 roku.
Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Nagrody i dyplomy wręczali: starosta Barbara Rzońca, przewodniczący Rady Powiatu Robert Herzyk, członkowie Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki Danek Ziarno i Waldemar Smoter oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Waldemar Mendak.
Nagrody za osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013 przyznała komisja w składzie: Robert Kozłowski (przewodniczący), Robert Herzyk, Waldemar Smoter, Danek Ziarno i Magdalena Medyńska.

W tym roku w gronie laureatów z Naszego Liceum znaleźli się:

  • Paweł Chałuda
    - finalista europejski - uczeń reprezentował Polskę w Europejskim Konkursie EChemTest 2013 w Utrecht - Holandia;
    - VII Regionalny Konkurs Drużynowy z Chemii dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach - V miejsce;
    - Wojewódzki KonkursWiedzy Chemicznej dla uczniów klas III organizowany przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - laureat;
    - Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego - finalista
    (opiekun: mgr Janina Lasota).
  • Agnieszka Nowak
    - XLIV Olimpiada Języka Rosyjskiego - laureatka VI miejsca
    (opiekun: mgr Bogusława Wajdzik).
  • Jacek Piasta
    - XV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie - laureat etapu centralnego;
    - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie - finalista etapu centralnego;
    - 54 Ogólnopolska Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym - finalista etapu centralnego;
    (opiekun: mgr Grzegorz Kaszewski).
  • Piotr Pierwocha
    - XXXIX Olimpiada Wiedzy Technicznej w grupie mechaniczno-budowlanej - laureat;
    - VI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu fizyka - laureat I stopnia;
    (opiekun: mgr Maria Piasny);
    - IX Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy "Burza Mózgów" - I miejsce;
    (opiekun: mgr Agnieszka Kocjan-Hickiewicz, mgr Janina Wojas);
    - Konkurs "Zostań Euklidesem" organizowany w ramach projektu "Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne" - laureat;
    (opiekun: mgr Renata Dylewska).
  • Marek Tracz
    - VI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu fizyka - laureat III miejsca;
    - Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2013" dyplom z tytułem TAON;
    (opiekun: mgr Maria Piasny).
  • Damian Żuchowicz
    - XXXIX Olimpiada Wiedzy Technicznej w grupie machaniczno-budowlanej - finalista;
    - XVII Konkurs Wiedzy Technicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach - laureat II miejsca (opiekun: mgr Maria Piasny).
  • Magdalena Siudyka
    - XII Ogólnopolski Konkurs Mickiewiczowski Adamus 2012 pod patronatem Marszałka woj. dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Prorektora UAM w Poznaniu -
    III miejsce w kategorii recytacja;
    - XIV Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk" - I miejsce;
    - X Małopolski Konkurs na Recenzję Teatralną dla młodzieży Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych - I miejsce;
    - 58 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - wyróżnienie w etapie rejonowym;
    - Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej "Czerwona jarzębina" - I miejsce;
    (opiekun: mgr Anna Baran).
  • Joanna Słota
    - XXII Olimpiada Teologii Katolickiej - finalistka
    (opiekun: ks. mgr Krzysztof Bujak).

To już kolejne wyróżnienia dla  I LO będące wyrazem uznania dla młodzieży osiągającej sukcesy w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2012/13.

Gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunom!


22 II 2013

Ubiegłoroczni laureaci i finaliści olimpiad i konkursów artystycznych odebrali Nagrody z rąk Wicestarosty Powiatu Olkuskiego - Henryka Kiecy, Przewodniczącego Rady Powiatu - Krzysztofa Dąbrowskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki - Waldemara Mendaka, Przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki - Roberta Herzyka oraz członka Komisji Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki - Barbary Rzońcy.

Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły:

  • Dominika Alfs - laureatka Olimpiady Wiedzy Technicznej (op. mgr Maria Piasny),
  • Jacek Piasta - laureat Olimpiady Historycznej (op. mgr Anna Miszczyk),
  • Joanna Głowacka - laureatka Europejskiej Olimpiady Społeczno-Prawnej
    (op. mgr Grzegorz Kaszewski),
  • Agnieszka Nowak - finalistka Olimpiady Języka Rosyjskiego (op. mgr Bogusława Wajdzik),
  • Justyna Sajdak - finalistka Olimpiady Chemicznej (op. mgr Janina Lasota),
  • Patrycja Sierka - finalistka Olimpiady Teologii Katolickiej (op ks. Jacek Olchawa),
  • Magdalena Siudyka - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Rosyjskiej "Na Wschód od Bugu" (op. mgr Bogusława Wajdzik).

Nagrodzeni zostali również nasi nauczyciele, którzy przygotowali uczniów.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

[ Galeria ]

TOP

st2017p128
Srebrna Szkoła 2017


100lat 150


SZCZĘŚLIWY NUMEREK

IX - ...


ewd124

Nagroda Jakości Nauczania
sapere auso 2016 120


nzs92


Szkoła Kompetencji Przyszłości
dyplom100

Szkoła Odkrywców Talentów
Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Łowców Talentów
1


WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI WYŻSZYMI

Instytut Fizyki
Uniwersytet Jagielloński

I Pracownia Fizyczna - Instytut Fizyki UJ

Instytut Matematyki
Uniwersytet Jagielloński

I Pracownia Fizyczna - Instytut Fizyki UJ

Wydział Chemii
Uniwersytet Jagielloński

Wydział Chemii

Wydział Nauk o Ziemi
Uniwersytet Śląski

wnoz us 100

Klasa akademicka SGH
sgh 120

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Uniwersytet Śląski

us wbios 150

Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej

wsb dg


WYMIANA MŁODZIEŻY
Schwalbach am Taunus
Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Wurzen
Polska-Niemcy-Izrael
Polska-Izrael
Israeli and European Youth Exchanges


Egzamin First
lincoln100

Spotkania
z Parlamentem
Europejskim

Spotkania z Parlamentem Europejskim

Enter Your Future
Enter Your Future

wt100

"Moja firma..."
Moja firma w mojej gminie

Młodzieżowe UM
Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

Naukowy projekt
FENIKS

Naukowy projekt FENIKS

Akademia CISCO
Akademia CISCO

Współpraca młodzieży...
Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej

"Szkoła z klasą"
Szkoła z klasą


Stowarzyszenie
"Złota Arka"

Księga Pamiątkowa Jednodniówka
Zeszyty Historyczne Olkusza


"Szkoła wolna
od dopalaczy"

Certyfikat - Szkoła wolna od dopalaczy


Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego
BO! - ulotka
Harmonogram spotkań


Artyści Ziemi Olkuskiej


hpv128