Życie jest długie, jeżeli się umie z niego korzystać. (Seneka)

NetSTUDENT

Turniej CS GO


PODRĘCZNIKI 2018/2019

Podręczniki


I LO Olkusz - Facebook lo1olkusz

Plan lekcji, dzwonki
Zastępstwa
Kalendarz
Kontakt z nauczycielami
Spotkania z rodzicami
Oferta ubezpieczenia


 logo96
SU - I LO Olkusz - Facebook su-lo1olkusz


Biblioteka szkolna


Jubileusz 100-lecia
Jubileusz 95-lecia


SPOTKANIA Z...
Absolwenci
Goście


EuroWeek - Szkoła Liderów
Stypendium w Wiedniu
"Projekt z klasą"
Proces Boloński
"KinoSzkoła"
Noc filmowa
"Małopolska - moje..."
"Zachować dla ... pokoleń"
Festiwal Nauki
Wykłady z matematyki
Pierwsza pomoc


"Najlepszy Absolwent"


UROCZYSTOŚCI/IMPREZY
Rajdy integracyjne
Dzień Chłopaka
Ślubowanie klas I
Roczn. zawieszenia Krzyża
Juwenalia
Święto Niepodległości
Szkolne Mikołajki
Szkolna Wigilia
Koncerty
Pierwszy Dzień Wiosny
Imprezy lokalne


Szkolna scena teatralna


AKTUALNOŚCI SPORTOWE
Piłka ręczna dz (26 V)
Piłka ręczna dz (23 III)
Koszykówka dz (17-18 III)
Piłka ręczna dz (6 III)
Koszykówka chł (12 II)
Pływanie (6 II)
Siatkówka dz (5 II)
Siatkówka chł (5 II)
Pływanie (22 I)
Tenis stołowy (19 I)
Koszykówka chł (10 XII)
Koszykówka dz (8 XII)
Tenis stołowy (4 XII)
Siatkówka chł (25 XI)
Siatkówka dz (19 XI)
Grupy taneczne


PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Nasza prezydencja w UE
Dzień przedsiębiorczości
Edukacja prawna


PROFILAKTYKA
Zdrowy tryb życia
Profilaktyka raka piersi
Dzień rzucania palenia
Światowy Dzień AIDS
Światowy Dzień Zdrowia
Świat. Dzień bez Tytoniu
Świat. Dz. Walki z Rakiem
Świat. .. Walki z Otyłością
No promil - No problem
Anoreksja, bulimia, ...
Profilaktyka uzależnień
Dzień Bezp. Internetu


WOLONTARIAT
Warsztaty Ter. Zajęciowej
Stowarzyszenie OSAK
Świetlica im. JP2
Dom Pomocy Społecznej
Adopcja Miłości
SWM "Młodzi Światu"
Szlachetna Paczka
Good Deeds Day Polska
Klub Wolontariuszy
Stow. Res Sacra Miser
Świąteczna zbiórka żywności
Targi Wolontariatu
Akcja "Zakrętki"
"Barwy Wolontariatu"
Małop. Dni Osób Niepełnosprawnych
Wyprawa PO MOC
Koncert charytatywny
Ośrodek Pomocy Społecznej


WYCIECZKI
Krajowe
Zagraniczne


PRASA SZKOLNA
Ekspress Kazika
Raptularz


PRACE UCZNIÓW
Strony WWW
Prace plastyczne
Rysunki na tablicy

Nasz dostawca internetu

interkonekt

Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

Stypendium edukacyjne jest formą promowania wybitnie uzdolnionej młodzieży Gminy Olkusz. Ma charakter jednorazowy i jest przyznawane w danym roku kalendarzowym za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i inne.


2017

Tradycją stało się już, że ostatnia w roku kalendarzowym sesja Rady Miejskiej w Olkuszu przyjmuje charakter bardzo uroczysty. 19 grudnia 2017r. uczniowie i absolwenci olkuskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów otrzymali Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie i absolwenci naszego Liceum.

Za osiągnięcia w nauce stypendium otrzymali:

  • Mateusz Frejlich - laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej, laureat III stopnia X Ogólnopolskiej  Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”,  finalista Olimpiady Statystycznej;
  • Małgorzata Kucia - laureatka LXIII Olimpiady Chemicznej ;
  • Jakub Waszkiewicz - laureat XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymał Kamil Wichary.
Jego najwyższe osiągnięcia to:

  • Srebrny Medal w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych  w Jeleniej Górze (kategoria U18).
  • Złoty Medal w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych na 3 000m w Tarnowie (kategoria U18) organizowanych przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.
  • Srebrny Medal na dystansie 400 m w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce Kraków (kategoria: U18) organizowanych prze Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.
  • II Miejsce w Szkolnej Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej w Kategorii chłopców: 1500m (Małopolska Licealiada Młodzieży) organizowanej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.
  • Złoty Medal w Festiwalu Biegów Przełajowych Tarnów 01.04.2017r.
  • Złoty Medal w Festiwalu Biegów Przełajowych Grupa Azoty Tarnów 18.03.2017r.
  • Złoty Medal w GRAND PRIX Krakowa w Biegach Przełajowych Kraków 04.03.2017r.

Stypendium jest przyznawane uczniom zamieszkałym w gminie Olkusz raz na dwa lata. Kandydatów do Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz zgłosiła dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej.

Gratulujemy wszystkim oraz życzymy dalszych sukcesów!

[ Galeria ]


2016

20 grudnia 2016 roku uczniowie i absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Olkusz otrzymali Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Ich wręczenie odbyło się w obecności rodziców, dyrektorów i nauczycieli szkół podczas XXV sesji Rady Miejskiej.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie i absolwenci naszego Liceum.
Za osiągnięcia w nauce stypendium otrzymali:

  • Marek Kiełtyka – finalista I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie
  • Dominik Gołębiowski - laureat III stopnia z przedmiotu matematyka Ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH”
  • Piotr Janczyk - laureat III stopnia z przedmiotu matematyka Ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH”

Cieszymy się również z wyróżnień absolwentów olkuskich gimnazjów – obecnie naszych uczniów.

Za osiągnięcia w nauce stypendium otrzymali:

  • Olga Kubik
  • Paulina Bigaj
  • Natalia Lekston
  • Julia Piaśnik
  • Piotr Wiśniewski

Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymali:

  • Jakub Stano
  • Julia Szczepanek

Gratulujemy wszystkim oraz życzymy dalszych sukcesów!

[ Galeria ]


2015

Nagrodzeni z Jedynki

22 grudnia 2015 roku na sesji Rady Miejskiej w Olkuszu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Edukacyjnego Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Wśród nagrodzonych znalazło się aż dziewięcioro naszych uczniów i absolwentów. Są to:

Przemysław Ciempka (klasa 3f) - laureat XXXIX Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki

Magdalena Sokół (absolwentka) - laureatka Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Magdalena Adamska (klasa 3b) – V miejsce w kategorii Hip Hop mała Grupa 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2015 roku, VI miejsce dla zespołu WENA X w kategorii Hip Hop formacja 16+ w Krajowych Mistrzostwach Tańca IDO Hip Hop w Lublinie w 2014 roku, I miejsce w kategorii Hip Hop 16+ OPEN w XXI Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w 2014 roku, V miejsce dla zespołu Wena XXI Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w kategorii Hip Hop Małe Grupy16+ w 2013 roku, VI miejsce dla zespołu Wena w kategorii Hip Hop formacja 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2013 roku, VII miejsce dla zespołu Wena w kategorii Hip Hop Małe Grupy Dorosłych w Finale Europejskich Mistrzostw Tańca – Rimini 2014, VII miejsce dla zespołu Wena TRIX w kategorii Hip Hop Małe Grupy Dorosłych - reprezentacji Polski w Europejskich Mistrzostwach Tańca w 2015 roku, III miejsce w kategorii Hip Hop formacja 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2015 r.

Aleksandra Wiśniewska (klasa 2d) - I miejsce w kategorii Hip Hop 16+ w XXI Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w 2014roku, VII miejsce dla zespołu Wena w kategorii Hip Hop Małe Grupy Dorosłych w Finale Europejskich Mistrzostw Tańca – Rimini 2014, reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w 2015roku, III miejsce w kategorii Hip Hop formacja 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2015 roku, V miejsce w kategorii Hip Hop mała Grupa 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2015roku, IV miejsce w kategorii Duet Hip Hop 16+ OPEN w XXI Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w 2014r.

Weronika Wiśniewska (klasa 2d) - I miejsce w kategorii Hip Hop 16+ w XXI Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w 2014roku, VII miejsce dla zespołu Wena w kategorii Hip Hop Małe Grupy Dorosłych  w Finale Europejskich Mistrzostw Tańca – Rimini 2014, reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w 2015roku, III miejsce w kategorii Hip Hop formacja 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2015roku,V miejsce w kategorii Hip Hop mała Grupa 16+ w Krajowych Mistrzostwach International Dance w 2015roku, IV miejsce w kategorii Duet Hip Hop 16+ OPEN w XXI Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle w 2014 r.

Kamil Sobolewski (absolwent) – finalista Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie mechaniczno-budowlanej organizowanej przez Naczelną Organizację Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych w Warszawie, tytuł Taon w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2015” organizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, wyróżnienie 1 stopnia na szczeblu krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, finalista XIX Konkursu Wiedzy Technicznej organizowanym przez Uniwersytet Śląski Wydział Informatyki i Nauk o Materiałach. finalista XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej

Justyna Filo (klasa 2b) - finalistka etapu centralnego Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej organizowanej przez Katedrę Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego, finalistka Konkursu „Repatriacja czy ekspatriacja? Wyjechać czy zostać? Masowe wypędzenia obywateli polskich ziem wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1944-1959” realizowanego w ramach III edycji projektu „Kresy- polskie ziemie wschodnie w XX wieku”, kategoria prace multimedialne.

Julia Nowak (klasa 2d) - finalistka XXV Olimpiady Teologii Katolickiej

Magdalena Dołęga (klasa IIId) - finalistka  XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

To kolejne wyróżnienia dla naszej szkoły będące wyrazem uznania dla młodzieży osiągającej sukcesy naukowe i artystyczne.

16 listopada 2015 roku Małgorzata Kucia (klasa 2d) otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią w szkole, a w gronie laureatów Nagród Starosty za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne znaleźli się: Małgorzata Kucia (klasa 2d), Przemysław Ciempka (klasa 3f) i Kamila Sioła (klasa 3d)

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!


2014

(29 XII)

  • Patryk Przyborowski

[ Galeria ]


2013

(17 XII)

  • Paweł Chałuda
  • Wojciech Rogóż

[ Galeria ]


2012

(18 XII)

  • Marta Dwornik
  • Joanna Głowacka
  • Michał Graczyk
  • Agnieszka Nowak

[ Galeria ]


2003

  • Krzysztof Olejnik
  • Magdalena Majewska, Anna Nijakowska, Diana Woszczek - zespół wokalny "Stokrotki"

 

TOP

REKRUTACJA

Rekrutacja - logowanie


st2018p128
Srebrna Szkoła 2018


100lat 150


ewd124

Nagroda Jakości Nauczania
sapere auso 2016 120


nzs92


Szkoła Kompetencji Przyszłości
dyplom100

Szkoła Odkrywców Talentów
Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Łowców Talentów
1


WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI WYŻSZYMI

Instytut Fizyki
Uniwersytet Jagielloński

I Pracownia Fizyczna - Instytut Fizyki UJ

Instytut Matematyki
Uniwersytet Jagielloński

I Pracownia Fizyczna - Instytut Fizyki UJ

Wydział Chemii
Uniwersytet Jagielloński

Wydział Chemii

Wydział Nauk o Ziemi
Uniwersytet Śląski

wnoz us 100

Klasa akademicka SGH
sgh 120

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Uniwersytet Śląski

us wbios 150

Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej

wsb dg


WYMIANA MŁODZIEŻY
Schwalbach am Taunus
Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Wurzen
Polska-Niemcy-Izrael
Polska-Izrael
Israeli and European Youth Exchanges


Egzamin First
lincoln100

Spotkania
z Parlamentem
Europejskim

Spotkania z Parlamentem Europejskim

Enter Your Future
Enter Your Future

wt100

"Moja firma..."
Moja firma w mojej gminie

Młodzieżowe UM
Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

Naukowy projekt
FENIKS

Naukowy projekt FENIKS

Akademia CISCO
Akademia CISCO

Współpraca młodzieży...
Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej

"Szkoła z klasą"
Szkoła z klasą


Stowarzyszenie
"Złota Arka"

Księga Pamiątkowa Jednodniówka
Zeszyty Historyczne Olkusza


"Szkoła wolna
od dopalaczy"

Certyfikat - Szkoła wolna od dopalaczy


Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego
BO! - ulotka
Harmonogram spotkań


Artyści Ziemi Olkuskiej


hpv128